اخبار برگزیده
 

نیروهای ویژه تیپ نوهد که سابقه طولانی در رسته تکاوری و آموزش‌های نظامی پیشرفته دارند، هفته گذشته پذیرای افسران جوان وزارت دفاع جمهوری خلق چین جهت برقراری ارتباط و تبادل تجربه بودند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، افسران جوان وزارت دفاع جمهوری خلق چین هفته گذشته مصادف با 13 تیرماه در قالب یک هیأت نظامی در مقر مهمترین تیپ کماندویی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد اجرای عملیات‌های متنوع زبده‌ترین تکاوران ارتش ایران قرار گرفتند.

نیروهای ویژه تیپ نوهد که سابقه طولانی در رسته تکاوری و آموزش‌های نظامی پیشرفته دارند، در این مراسم که برای آشنایی و تبادل تجربه میان دو کشور برگزار شده بود، عملیات‌های ضد تروریستی، مقابله با اشرار، عملیات صخره‌نوردی، رزم جمعی و انفرادی، عملیات واکنش سریع، گذر از دره و رودخانه و همچنین توان عملیاتی یگان موتوری و تک تیرانداز خود را به نمایش گذاشتند.

امیر سرتیپ دوم «سیروس امان‌اللهی» فرمانده تیپ 65 نوهد در جمع اعضای هیئت نظامی چین متشکل از افسران جوان وزارت دفاع این کشور با اشاره به توانمندی نیروهای واکنش سریع تیپ نوهد گفت: این تیپ با در اختیار داشتن آموزشگاه جنگ‌های نامنظم مرکزی، مسئولیت آموزش متقاضیان خدمت در نیروهای ویژه ارتش را بر عهده دارد.

فرمانده نوهد همچنین گفت: در صورت تصویب سلسله مراتب تیپ 65 نوهد آماده تبادل تجربیات و تعاملات سازنده با نیروهای ویژه چین است که این می‌تواند سرآغاز فعالیت و تبادل تجربه تکاوران ارتش با نیروهای مخصوص دیگر کشورها باشد.

عقابان سبزپوش نزاجا مطابق با تهدیدات منطقه‌ای، دوره‌های پیشرفته چتربازی، سقوط آزاد، کوهنوردی، غواصی، قایقرانی، تک‌تیراندازی، رهایی گروگان، موتورسواری و تازش، ضربت، کویر و جنگل را گذرانده و در طراز جهانی جزو ده یگان عملیاتی قدرتمند جهان محسوب می‌شوند.

به طور معمول تیپ نوهد به عنوان یکی از ارکان اجرای ماموریت در تمامی رزمایش‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی شرکت داشته و با اعزام تیم‌های مختلف تخصصی به منطقه رزمایش توانمندی خود را در عملیات‌های ایذایی و واکنش سریع به نمایش می‌گذارد.

براساس این گزارش تیم هوابرد ایران در جریان مسابقات نظامی 2016 روسیه توانست در میان مجموع تیم‌های شرکت‌کننده با در نظر گرفتن آیتم‌‌های تیم کوهستان، از سوی وزیر دفاع روسیه عنوان «تیم برتر اراده آهنین» را از آن خود کند که بیانگر سطح توانمندی نیروهای مخصوص ارتش کشور در اجرای سخت ترین بخش عملیاتی مسابقات (کوهستان) است.

فرمانده وقت تیپ 65 نوهد در این باره گفت: در این مسابقات علاوه بر صعود به قله آلوارس، 25 ماموریت خاص کوهنوردی و 120 کیلومتر راهپیمایی و کوهپیمایی را دور حلقه آلوارس انجام دادیم و در طول این مسیر 6 مرتبه عبور از برف و یخ، 6 مرتبه عبور از رودخانه، 6 مرتبه سقوط با وسایل و کارگاه‌های خاص کوهنوردی و صعودهای متعددی را نیز داشتیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ