اخبار برگزیده
 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: تمام تلاش دشمنان اسلام با تکیه بر جنگ نرم بر آن است تا جوان ایرانی از ارزش‌های خود دست بکشد و همچون آن‌ها فکر و رفتار کند.

به گزارش روابط عمومی ارتش؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی در بازدید از مرکز آموزش 02 شهید انشایی نیروی زمینی آجا و در جمع کارکنان پایور و وظیفه این پادگان، گفت: خدمت سربازی، نگهبانی از مرزهای کشور و دفاع از منافع ملی در آموزه‌های دینی دارای جایگاه مهم و والایی است و افتخاری برای سربازان به شمار می رود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به این که کارهای ارزشی بر دو دسته قابل تقسیم است، یادآور شد: دسته اول دارای ارزش‌های مرجع و پایه و دسته دیگر دارای ارزش‌های پیرو هستند. ارزش‌های پایه و مرجع به معنای آن است که ارزش‌گذاری‌ها بر اساس آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند.

وی اضافه کرد: در دین اسلام جهاد، شهادت در راه خدا، اعتکاف، حج، برپایی شب قدر و سربازی در اسلام به عنوان ارزش‌های پایه شناخته می‌شوند. در تائید اینکه سربازی نیز ارزشی پایه است می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای ارزش‌گذاری برخی اعمال و رفتارها، ثواب سربازی و نگهبانی در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه «هر فردی سوره بقره را تلاوت کند خداوند به او درود می‌فرستد و رحمت خود را برای او در نظر می‌گیرد و به او اجری معادل سربازی که از مرزها نگهبانی می‌کند و در حال خدمت است، داده می‌شود»، یادآور شد: اجرای وظایف خدمت سربازی در منظر خداوند جایگاه والایی دارد و جوانان باید بدانند که اغلب اوقات ثواب فعالیت‌های جاری خدمت سربازی از تلاوت سوره بقره بیشتر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی ادامه داد: ثواب یک ساعت نگهبانی سربازان از دارایی امت اسلامی از شب زنده‌داری در شب قدر در کنار حجرالاسود برتر است. اگر سربازان میهن اسلامی نباشند، دین، میهن و ناموس ملت در خطر خواهد بود؛ از این رو خداوند و ائمه دعاگوی سربازان هستند و اگر فردی ارزش این کار را نادیده بگیرد به خود ظلم کرده است.

او با اشاره به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع، گفت: یکی از بزرگترین مصیبت‌های وارده به امت اسلامی، شهادت امام جعفر صادق(ع) است. برای آن که جزو شیعیان واقعی قرار بگیریم باید امامان خود را به درستی و خوبی بشناسیم و مهمترین نکته در این زمینه شناخت اهداف ائمه است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: گام بعدی برای قرار گرفتن در زمره شیعیان واقعی، پیگیری انتظارات امامان به شمار می‌رود و اولین انتظار امامان پیروی از این بزرگواران است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسنی یادآور شد: جوانان ایرانی در زمان پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و اکنون که به عنوان مدافعان وطن و حرم پا به میدان گذاشته‌اند، نمونه بارزی از امت شیعه و اسلامی هستند؛ زیرا با یک اشاره رهبر و مقتدای خود به میدان آمدند و می آیند. اگر جوانان عصر حاضر در زمان امامان زندگی می‌کردند شیعه جهانگیر می‌شد.

وی تبعیت را نخستین وظیفه و رسالت امت شیعه دانست و افزود: انتظار دوم ائمه از امت خویش، زینت و افتخار بودن ایشان برای ائمه است. امت شیعه باید به گونه‌ای رفتار و عمل کند که باعث افتخار ائمه باشند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه رفتار و اعمال سربازان ایران در زمان جنگ

تحمیلی خواسته دوم ائمه را به خوبی پاسخ داده است، یادآور شد: امت اسلامی حتی در زمانی که تمام عالم از بی دینی پر شده باشد باید متدین بماند و این رسالت امت اسلامی است. دل اهل بیت به تقوای امت اسلامی و شیعیان خوش است.

وی تصریح کرد: رعایت تقوای الهی موجب افتخار اسلام، شیعه، خانواده و ... است که این مورد جزء انتظار ائمه بوده و در زمان فعلی رعایت این نکته بسیار مهم است؛ زیرا تمام تلاش دشمنان اسلام آن است تا جوان ایرانی از ارزش‌های خود دست بکشد و همچون آن‌ها رفتار و فکر کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی تاکید کرد: رسالت امت شیعه آن است که بر آرمان‌های خود تاکید کنیم و به دنیا اعلام کنیم، اگر همه شما جنگ نرم را بر علیه ما آغاز کنید و ادامه دهید ما از آرمان‌ها، امامان، ارزش‌ها، قرآن و تقوای خود دست نمی‌کشیم و بچه مسلمان باقی خواهیم ماند و داغ برنامه‌های ضد فرهنگی شما را بر دلتان خواهیم گذاشت.

نماینده ولی فقیه در ارتش گفت: یکی دیگر از انتظارات ائمه از امت شیعه و اسلام، زمینه‌سازی برای ایجاد نهضت جهانی امام زمان(ع) است. حرکات و دستپاچگی‌های دشمنان اسلام در زمان فعلی به دلیل آن است که آن‌ها نشان‌های ظهور و جهانی شدن نهضت امام زمان(عج) را می‌بینند از این برای جلو گیری از آن به هر فتنه ای دست می زنند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ