اخبار برگزیده

1396/7/19 چهارشنبه

حجت الاسلام محمد حسنی: پیاده روی اربعین نمادی از وحدت اسلامی است

همایش زائرین دانشجو و خادمین اربعین حسینی در دانشگاه هوایی شهید ستاری با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی ارتش رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی گفت : هشت سال دفاع مقدس فرصت مغتنمی را برای مردم ایران مهیا ساخت تا دلدادگی و استواری خویش را نسبت به دین و وطن به منصه ظهور رسانند و در این امتحان دشوار با سربلندی، فرهنگ عاشورایی را به معنای واقعی آن در جبهه های حق علیه باطل به تصویر بکشند و با فرهنگ عاشورا به دفاع تا تقدیم جان بپردازند.
حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی تاکید کرد: زیارت حرم مطهر امام حسین علیه السلام و یاران باوفای او، چند سالی است که بسیار بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است. تا جایی که زن و مرد و پیر و جوان، از هر کوی و دیاری پای در راه کربلا و سرزمین نینوا می‌گذارند. پیاده‌روی اربعین، در حال حاضر نمادی  از وحدت امت اسلامی و عشق و ارادت خالصانه به امام شهیدان شده است.
 وی با اشاره به حضور جوانان در پیاده روی اربعین تصریح کرد: جوانان مشتاق و پر شور ارتش جمهوری اسلامی ایران با عشق و ارادت به سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) به این سفر می روند و توشه پربار معنویت و مقاومت م از پیاده روی اربعین به دست خواهند آورد.  
گفتنی است، همه ساله تعداد بسیاری  از کارکنان ودانشجویان مشتاق و داوطلب  دانشگاه های افسری ارتش و مراکز درجه داری در قالب کاروان زیارتی اربعین حسینی برای شرکت در این مراسم معنوی به کربلا سفر می کنند .
 ‎

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ