اخبار برگزیده

1396/7/19 چهارشنبه

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش :ویژه برنامه‌های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت 24 ‌مهرماه اعلام شد

همزمان با فرا رسیدن بیست و چهارم مهرماه، سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ، ویژه برنامه‌های فرهنگی این سازمان به مناسبت این روز اعلام شد.

 

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش ، ضمن اشاره به 24 مهرماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: تأسیس نهاد مقدس عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در 24 مهرماه سال 58 یکی از تدابیر ارزشمند و دور‌اندیشی‌هایی بود که  به حق باید آن را از برگ‌های زرین کتاب ارزشمند انقلاب اسلامی ایران به ویژه ارتش همیشه قهرمان دانست.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در ادامه افزود: مهمترین راهبرد‌های عقیدتی سیاسی ارتش در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا تعالی معنوی و ولایت‌مداری،کارکنان آجا و خانواده‌های آن‌ها براساس تعالیم، فرهنگ و ارزش‌های دین مبین اسلام؛ تقوا؛ رشد و توسعة فضائل اخلاقی و بینش و بصیرت انقلابی و سیاسی از طریق جهت‌دهیِ فعالیت‌های فرهنگی و عقیدتی‌سیاسی با رویکرد هم‌افزایی میان سازمان‌های عقیدتی‌سیاسی ن.م و نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر متولیان امور فرهنگیِ نیروهای مسلح و کشور بوده که با لطف و عنایات حضرت حق و رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی و همدلی فرماندهان مؤمن و متعهد ارتش جمهوری اسلامی ایران توفیقات بسیاری در اعتلای معنوی، فرهنگی و ارتقای روحیه رزمی دلاورمردان ارتش به دست آمده است.
در ادامه امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی به ویژه برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این روز پرداخت و افزود :کارکنان و فرماندهان ولایتمدار سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی،  ضمن حضور در مرقد مطهر بنیانگذار فقید ایران اسلامی با نثار تاج گل با آرمان‌های انقلابی آن عزیز سفر کرده تجدید میثاق خواهند کرد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال  روز 21/7/96 در بیش از 160 شهر در کشور  سخنرانان قبل از خطبه های نماز جمعه از روحانیون شاغل در ارتش خواهند بود و در ارتباط با فعالیت های عقیدتی سیاسی به ایراد سخنرانی می پردازند.
امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی همچنین از حضور پرشور فرماندهان و کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در نماز جمعه سراسر کشور خبر داد و افزود: سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به عنوان سخنران  خواهند بود .
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش سپس غبار روبی مزار شهدا، برپایی نمایشگاه فرهنگی ، عکس شهدا ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، محافل انس با قرآن کریم ، در یکان های ارتش در سراسر کشور را از دیگر برنامه‌های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این روز  برشمرد.
امیر تقی خانی همچنین گفت: برگزاری نشست‌های آگاه‌سازی سیاسی و بصیرت‌افزایی در سطح یکان‌های آموزشی ، تقدیر از سربازان نمونه سازمان عقیدتی سیاسی  در سطح یکان‌ها، تولید ویژه برنامه‌های رادیویی وتلویزیونی برای پخش از رسانه ملی نیز از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت این روز اجرا می‌شود.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ